Anasayfa | Takip Ettğiim Kişiler/Konular | Yorumlarım | Takipçilerim | Bildirimler (0)
Üye Girişi Beni Hatırla
Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
Önerilen Benzer konular
İsale Ne İyi Gelir
0 Kişi Beğenenler
0 Kişi Kararsızlar
0 Kişi Beğenmeyenler

Konuyu Açan Üye : Yönetim
Tarih : 02.01.2014 21:26:10
Konuyu takip eden : 0 kişi
BU KONUYU ŞİKAYET ET!
Lütfen şikayet nedeninizi aşağıdaki kutucuğa detaylı bir şekilde belirtiniz.

Kalan Karakter :
500

Açıklama
İshal vücutta çok ciddi manada su kaybı yaratan bir rahatsızlıktır. Su kaybı nedeni ile bol su almak gereklidir. Vücudun ihtiyacı olan sıvı geri alınmalıdır. İshal olduğunuzda iyi gelen içecekler ve yiyecekler nelerdir?

Bu konuyu paylaş :

Yorumculardan Yorumlar

Yönetim

27.08.2013 10:30:58
Kafanıza göre antibiyotik almak ishali tehlikeli bir hale soktuğu gibi genelde virüs kaynaklı ishalde antibiyotiğin pek de etkisi olamamaktadır. İshal kesici ilaçlarsa sadece çok hafif ishalde kullanılır. İshal virüs kaynaklıysa bakterilerin artmasına ve yayılmasına neden olurlar.
Şikayet Et!

| Yorumu Paylaş | Kişiyi Takip Et

Yönetim

27.08.2013 10:28:01
Uzun süre süren ishaller, yaşlılar ve çocuklar için çok tehlikelidir. Genelde çocuklarda ve bebeklerde laktoz emilim düzeni bozulur. Bu nedenle süt ve yoğurt gibi besinler bir süre verilmeyerek dengenin bulunması sağlanır.
Şikayet Et!

Yönetim

27.08.2013 10:26:49
Elma sirkesi, kepek, keçiboynuzu, havuç, sarımsak, bal, patates, zencefil ishale iyi gelir. Fakat en etkili yöntem kaybedilen tuzu yerine koymaktır. Yani elektrolit dengesi sağlanmalıdır. 1 litre suya, 1 çorba kaşığı şeker, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karbonat eklenir ve karıştırılır. Sık aralıklarla tüketilir. 24 saat içinde ishal geçmiyorsa hemen hekime başvurmak gereklidir. Dışkıda kan tahlilleri ve bakteri araştırması ile tedavi farklı ilaçlar ile devam edebilir.
Şikayet Et!

Yönetim

27.08.2013 10:25:19
Süt, kafein, baharatlı, yağlı gıdalar tüketilmemelidir. Ekmek, pirinç, muz ve elma en faydalı yiyeceklerdir. Genelde düşük lifli gıdalar kullanılması gerektiğinden pirinç ve pirinç suyu içinde ki nişasta nedeni ile faydalıdır. Elma ishale iyi gelir fakat, elmanın kabuğu ishali şiddetlendireceğinden soyulmuş elma tüketilmelidir. Böğürtlen ve böğürtlen suyu, limon suyu ishale iyi gelen içeceklerdir.
Şikayet Et!

Toplam 4 Yorum, 1 Sayfada.
[1]
12. Cumhurbaşkanı Kim Olmalı
Türkiyenin 12. Cumhurbaşkanı'nın Kim Olmasını İsterdiniz. Bu konu ile ilgili görüş, yorum ve önerilerinizi yazabilirsiniz.
www.albakavm.com
İndirimli Fırsat Ürünleri Burada albakavm.com Kapına Kadar Gelsin. Cep Telefonu, Saat, Bilgisayar, Market Ürünleri Sitesi. İletişim: 0850 532 0077 ..Güveli Alışveriş..
REFAHİYE KEBAP SALONU
Her Türlü Kebap, Pide, Lahmacun, Sulu Yemek Bulunur. Düğün, Nişan, Cenaze, Organizasyonlara Toplu Yemek Hizmeti Verilir. Sipariş Tel: 0446 611 3212 Erzincan/REFAHİYE
Çözüm Süreci Terörü Bitirebilir mi?
Çözüm Süreci Terörü Bitirebilir mi? . yorum görüş fikir ve önerilerinizi yazabilirsiniz.
Trafik Cezası Sorgula
Plakaya göre trafik cezası sorgulama artık mümkün. İşte Trafik cezası borç sorgulama, Trafik cezası öğrenme,. sorgulama linki için tıklayınız.
Eleman Bulunamayan İşler
İş dünyası birkaç yıldır Türkiye'de işe uygun eleman bulamama sorununu çeşitli platformlarda gündeme getiriyor. Türkiye'de eleman bulamayan işler nelerdir. yazabilirsiniz
Kaçırılan Çocuklar Serbest Bırakılsın
Ço­cuk­la­rı da­ğa ka­çı­rı­lan, yü­rek­le­ri ya­nan an­ne­ ba­ba­la­rın bu fer­ya­dı­nı tüm Tür­ki­ye'nin gör­me­si­ni lazım. Diyarbakırda Kaçırılan Çocuklara destek.
IŞİD Tarafından Kaçırılan 28 Türk Şoförü
Irak Musul'da IŞİD Tarafından Kaçırılan 28 Türk Şoförleri ile ilgili yorum destek görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.
Bedava Reklam Yap
yorumcudan.com sitesinde bedava reklam yapabilirsiniz. isterseniz sitenizi tanıtın ,isterseniz iş yerinizi lokantanızı, bakkalınızı, marketinizi, kasabınızı...
Taşeron İsçilik
Yeni dünya düzeninin yeni kölelik sistemi olan taşeronluğa bir tepkide siz verin. Taşeron İsçilik ile ilgili şikayet yorum görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Yorumcudan | Sosyal Medya
  • Anasayfan Yap
  • Favorilere Ekle
Yorumcudan | İstatistikler
Toplam Üye Sayısı 348
Toplam Yorum Sayısı 1850
Toplam Beğenme Sayısı 674
Toplam Kategori Sayısı 319
Toplam İçerik Sayısı 1746
Bu reklamı kapat